Division 2 02/06/10 Electromax I vs WCTTA Ambition

(Prachi Jha, Natalie Sun, Brian Chen, Jumin Liu, Erwin Hom, Sheng Luo)

Electromax I lost to WCTTA Ambition 1-4

  • Jumin lost to Natalie 0:3 (7-11, 7-11, 3-11)
  • Erwin over Prachi 3:1 (11-9, 11-8, 8-11, 11-8)
  • Erwin/Sheng lost to Natalie/Brian 2:3 (6-11, 11-7, 7-11, 12-10, 3-11)
  • Sheng lost to Brian 2:3 (12-10, 11-9, 9-11, 10-12, 10-12)
  • Erwin lost to Natalie 2:3 (14-12, 8-11, 8-11, 11-5, 3-11)

Division 5 01/06/10 PingPong Dojo vs ICC Tornado

(Carlos Dieguez, Jerry Poon, Alex Zhang, Hung-Jen Hung)

PingPong Dojo over ICC Tornado 3-2

  • Hung-Jen lost to Jerry 1:3 (5-11, 11-3, 7-11, 9-11)
  • Alex over Carlos 3:0 (11-9, 11-7, 11-8)
  • Hung-Jen/Alex over Jerry/Carlos 3:1 (5-11, 18-16, 11-5, 11-7)
  • Hung-Jen lost to Carlos 2:3 (10-12, 11-7, 11-7, 12-14, 11-13)
  • Alex over Jerry 3:0 (12-10, 11-7, 11-6)

Division 4 02/06/10 Alameda IV vs. SFTTTC-2

(Nick Dupont, Rok Yu, Stanley Tieu, Kenny Mock, John Li, Wayne Li, Lindsey Simon)

Alameda IV lost to SFTTC-2 2-3

  • Nick lost to Kenny 0:3 (3-11, 11-13, 1-11)
  • Rok lost to Stanley 1:3 (9-11, 7-11, 11-8, 8-11)
  • Sam/Rok lost to Wayne/John 0:3 (5-11, 5-11, 8-11)
  • Sam over Lindsey 3:1 (8-11, 11-6, 11-7, 11-9)
  • Rok over Wayne 3:1 (9-11, 12-10, 14-12, 11-4)

Division 4 02/06/10 Alameda III vs. SFCTTC-2

(Lindsey Simon, John Li, Kenny Mock, Wayne Li, Stanley Tieu,Carey Lee, Dave Haanson, Pranav Gopal)

Alameda III over SFCTTC-2 3-2

  • Carey over John 3:0 (11-6, 11-8, 11-7)
  • Pranav over Stanley 3:0 (11-6, 11-7, 11-5)
  • Dave/Pranav lost to Kenny/John 1:3 (11-6, 3-11, 5-11, 7-11)
  • Carey lost to Stanley 1:4 (13-11, 5-11, 3-11, 11-13)
  • Pranav over Wayne 3:0 (11-7, 11-6, 11-4)

Division 3 02/06/10 iGoLogic vs. WSATT Primo

(Fernando Chang, Wei Chen, Mark Kent, David S. Chu, Barry Or, Dan Lin, Brian Kim)

iGoLogic over WSATT Primo 4-1

  • Brian over Wei 3:0 (11-9, 11-5, 11-8)
  • Barry over David 3:1 (11-7, 11-3, 10-12, 11-9)
  • Brian/Dan lost to David/Mark 2:3 (12-10, 8-11, 13-15, 11-7, 4-11)
  • Dan over David 3:1 (11-8, 9-11, 11-7, 11-9)
  • Barry over Wei 3:1 (17-15, 4-11, 11-4, 11-4)

Division 3 01/30/10 ICC Short Pips vs. Trinity

(Andrew Tung, Eric Lau, Micheal Sung, TzuYing Li)

ICC Short Pips lost to Trinity 1-4

  • Andrew lost to TzuYing 0:3 (8-11, 10-12, 8-11)
  • Eric lost to Micheal 2:3 (11-8, 6-11, 11-9, 9-11, 6-11)
  • Andrew/Eric lost to Micheal/TzuYing 1:3 (11-7, 10-12, 8-11, 7-11)
  • Andrew lost to Micheal 1:3 (11-13, 8-11, 11-2, 6-11)
  • Eric over TzuYing 3:0 (11-7, 11-8, 11-7)

Division 4 1/31/2010 ICC - Incredibles II vs Electromax II

(Sammy Chu, Aaron Wong, Chiping Zhou, Leland Chen, Moulin Zhao, Mark Johnson, Danny Hui, Bruce Liu)

ICC - Incredibles II over Electromax II 4-1

  • Danny lost to Leland 1:3 (8-11, 11-7, 11-13, 10-12)
  • Bruce over Sammy 3:0 (11-7, 11-5, 12-10)
  • Mark/Danny over Aaron/Leland 3:0 (12-10, 11-6, 11-5)
  • Mark over Aaron 3:0 (15-13, 11-7, 11-7)
  • Bruce over Chiping 3:0 (11-5, 11-5, 11-9)

Division 2 1/30/2010 ICC-Incredibles vs WCTTA Ambition

(Nelson Yu, Joey Hu, Michael Sung, Brian Chen, Prachi Jha, Natalie Sun)

ICC - Incredibles lost to WCTTA Ambition 2-3

  • Joey lost to Natalie 0:3 (6-11, 7-11, 8-11)
  • Michael lost to Prachi 2:3 (8-11, 8-11, 11-9, 11-8, 2-11)
  • Nelson/Michael over Natalie/Prachi 3:2 (6-11, 11-6, 11-7, 8-11, 13-11)
  • Nelson over Brian 3:1 (11-6, 8-11, 11-7, 11-8)
  • Michael lost to Natalie 1:3 (12-14, 9-11, 11-9, 4-11)

Elite Division Highlight Video


BATTF Video


Subscribe to BATTF
Powered by sports.groups.yahoo.com